Jak wybrać kalendarz mieszkając w Wielkiej Brytanii/

Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez kalendarza. Jest on potrzebny w bardzo wielu sytuacjach, m.in. podczas planowania dni wolnych od pracy. Mieszkając w Anglii z pewnością przydadzą nam się dwa kalendarze: polski i angielski, Dlaczego?

Kalendarz UK – dlaczego jest potrzebny?

Kalendarz Uk posiada swoje pewne zalety. Po pierwsze jest to możliwość oswojenia się z językiem obcym. o. Łatwiej też nam będzie zapamiętać daty. Jeśli bowiem zapiszemy coś tylko po polsku, może okazać się, że zapamiętamy, że spotkanie mamy w środę, a nie w Wednesday. Warto jeszcze dodać, że w kalendarzu UK znajdować się będą wszelkie ważne święta brytyjskie, dni wolne od pracy itd.

Kalendarz polski – równie potrzebny, co kalendarz UK.

Jednak każdy z nas lubi mieć cząstkę Polski przy sobie. Dlatego też warto się zastanowić nad kalendarzem polskim zamiast zakupem kalendarza UK. Dzisiaj w Londynie i wielu dużych miastach w Anglii działają księgarnie importujące kalendarze polskie. Oczywiście najczęściej istnieje również możliwość od razu nadania takiego kalendarza do dowolnego miejsca w Anglii.

Kalendarz polsko-angielski

Wart także rozejrzeć się, czy przypadkiem nie znajdziemy gdzieś mieszanego kalendarza UK-polskiego. Wariantów jest tutaj naprawdę wiele: może to być kalendarz dwujęzyczny, polski z zaznaczonymi świętami angielskimi, czy też kalendarz UK z dodatkowymi świętami i imieninami po polsku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *